יום שבת, 7 במרץ 2009

גוגל והתיק הרפואי האישי- עדכונים אחרונים

הזכרתי בפניכם, בעבר, את הפרויקט האינטרנטי של גוגל בעולם הרפואה.

גוגל, כאחת מאריות עולם הטכנולוגיה בכלל ועולם האינטרנט בפרט, רואה בחזונה, את עולם הבריאות הוירטואלי, כאחד ממנועי הצמיחה העיקריים שלה בשנים הבאות.
כנגזרת לכך, בגוגל מפתחים חזון רב מימדי בכל הנוגע לניהול הבריאות של כל אחד מאיתנו באמצעות מדיום האינטרנט.מדובר באחד ממיזמי ה- Health 2.0 הגדולים כיום בעולם, אם לא הגדול ביותר.
אבן הבסיס לכך, מהווה פרויקט הרשומה הרפואית האישית - PHR.
נכון, גוגל לא לבד בתחום זה ולמעשה היו רבים לפניה, אך בגוגל מאמינים שבזכות הכוח הטכנולוגי והשיווקי העצום שמצוי ומרוכז בידיהם, הם יוכלו להגיע להצלחה רבה יותר מאחריןם וככל הנראה מתקדמת יותר ושימושית יותר בעיני כל אחד מאיתנו.
רק ימים יגידו, אבל בינתיים אנחנו נעקוב אחר שינויים מעניינים שגוגל יכניסו ויעדכנו בפרויקט ה-
Google Health .

שינויים מענינים מהתקופה האחרונה שפורסמו החודש בבלוג הרשמי של גוגל:

1. יכולת לבצע שיתוף של האינפורמציה הרפואית בתיק הפרטי של כל אחד מאיתנו - Sharing. הרעיון הינו שכל אחד ואחד יוכל לתת הרשאה לאנשים מסוימים לצפות בנתונים הרפואיים הנמצאים בתיקו הרפואי. חשבו למשל על אותו אדם החולה במלה ממארת כלשהי או מחלה כרונית אחרת כגון סברת עם סיבוכים נלווים. בעתיד הקרוב, הוא יוכל להתייעץ עם מומחים שונים ברחבי העולם מבלי ל"ארגן" ולעבד את החומר הרפואי ולשלוח באופן פרטני. הוא יוכל להעניק הרשאה ליועץ להסתכל בכל הרישום הרפואי המצוי בתיקו, באופן נוח ופשוט.
2. היכולת ליצור סיכום בפורמט קשיח- Hard copy של הנתונים הרפואיים החשובים ביותר של כל לקוח ולקוח. הפורמט הינו בגודל המתאים לארנק - Wallet sized . אני מניח כי נוח להגיע עם סיכום ממצה של בעיות רפואיות, ניתוחטים, תרופות ורגישויות, לחדר מיון - הן בשביל החולה והן בשביל הרופא המטפל.
3. גרפים ויזואליים של נתוני בדיקות לאורך זמן כגון נתוני כולסטרול לאורך השנים.

אני אמשיך לעדכן בכל חידוש מעניין הקשןר למיזם הבריאות של גוגל.

אין תגובות: