יום רביעי, 18 במרץ 2009

האם נלך בדרכו של אובמה?

לא, אין מדובר בפוסט פוליטי או מדיני.

אני אשאר נאמן לנושאים העיקריים של הבלוג אך גם בנישה שלנו- רפואה 2ץ0 אובמה הופך להיות דמות מרכזית ומשפיעה.

החלטתו של אובמה להשקיע ולתקצב 19 מיליארד דולר ( כן- המספרים נכונים) בתחום ה- Healthcate Information Technology עשוי להוות מנוע עצום למשיכת כל תעשיה הבינלאומית ולא רק בארה"ב קדימה.

הזרקורים שהוארו בעוצמה חזקה בשנתיים האחרונות בכל הקשור לרשומות רפואיות ממוחשבות ובנושאים שונים הקשורים לרפואה, טכנולוגיה, מערכות מידע ואינטרנט, בזכות המעורבות ההולכת וגוברת של גוגל ומיקרוסופט בתחומים הנ"ל יתעצמו בצורה ניכרת בזכות התקציב הענק שישוייך להשקעות בתחום בארה"ב.

אני מניח כי מדינות רבות ילכו ויצטרפו למעגל המשקיעות בזכות המדיניות המובילה של אובמה והממשל האמריקאי.

הרעיון המרכזי העומד מאחורי הרצון להשקיע תקציבי ענק בשנים הקרובות נובע מהעובדה כי המערכות הרפואיות האמריקאיות מפגרות במידה מסוימת אחרי מדינות אחרות בכל הקשור למערכות מידע ממוחשבות. ההשקעה אמורה להחזיר את ארה"ב להיות מובילה בתחום אך יותר חשוב מכך, לייצר לשפר ולשדרג את המימד הטיפולי, האשפוזי והסיעודי של מערכת הבריאות.

דוגמא טובה לכך ניתן לראות בידיעה של רויטרס, ממש לאחרונה, בכל הקשור לתחום המרשמים האלקטרוניים וכיצד תוכניתו של אובמה עשויה להשפיע על תת תחום זה השייך כמובן לעולם מערכות המידע הרפואיות .

על פי הידיעה, מקווים האנליסטים הנוהג הקיים בתחום מתן מרשמים ישתנה באופן דרסטי ובשנים הקרובות כ75% מהמרשמים יונפקו באופן דיגיטלי . זה כולל בין היתר העברת המרשמים בצורה אלקטרונית לבתי המרקחת עצמם.

אין תגובות: